x

Latent İleri Araştırma Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketi farklı sektörlerde ihtiyaç duyulan araştırmalara akademik bakış açısıyla daha yenilikçi çözümler sunmak, literatürde var olan ileri araştırma yöntemlerini ve teknolojilerini farklı sektörlere uygulayarak sofistike, eşsiz, yaratıcı, işletme stratejileri geliştirmeyi sağlamak ve yeni, butik, farklı modeller geliştirmek amacıyla kurulmuştur. 25 yıllık istatistik ve pazarlama bilgimizi şimdi müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla kullanıyoruz.
Şirketimiz kantitatif ve kalitatif araştırmalarında ileri araştırma yöntemlerini kullanarak karar vericilere: objektif, strateji geliştirilebilir fark yaratan akıllı çözümler sunmaktadır.
İşletmelerin her alanında analitik çözümler geliştirmek bizim işimiz! Pazarlama Analitiği, İnsan Kaynakları Analitiği, Davranış Analitiği, Finans Analitiği gibi yeni alanlarda yapılan çalışmaları yakından izliyor ve araştırma raporlarımızda uyguluyoruz. Tüm bu alanlarda yapılan çalışmalarda kullanılan İstatistik, Makine Öğrenmesi, Veri Madenciliği, Veri Bilimi yöntemlerini R ve Python gibi açık kaynak kodlu yazılımlar ile uyguluyoruz.
Eğitim bizim en önemli faaliyet alanlarımızdan biri. Yaşam boyu öğrenmeye inanıyoruz. Bu alandaki en önemli referansımız Türkiye’de Sosyal Bilimlerde Data Analizi alanında bir ilk olan uluslararası yaz okulumuz Istanbul Quantitative Lectures (ISTQL)’dir. Bu yıl 10.’sını düzenlediğimiz uluslararası okulumuzda bugüne kadar Data Analizi alanında dünyaca ünlü birçok öğretim üyesi ağırladık. Bu hocalarımız yaptığımız araştırmalarımızda da en önemli referanslarımız ve şirketimizin bilimsel danışma kurulu üyeleridir.
Tüm detaylar için www.istql.com.

Bizi izlemeye devam edin!

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyonumuz, İleri araştırma tekniklerini kullanarak bilgiyi değerli kılmak, bu amacı içeren araştırmalar, eğitimler ve danışmanlıklar ile bilgiyi paylaşmaktır.

Şirket vizyonumuz, kaliteli bilgi ve eğitimin değerini uluslararası çapta projeler ve eğitimler ile destekleyerek, araştırma eğitim ve danışmanlık alanında fark yaratmaktır. Bu vizyon ile pazar içerisinde bir evrilmeyi sağlayıp, derinlemesine bilgi kullanımına öncülük etmektir.