x

Latent İleri Araştırma Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketi farklı sektörlerde  ihtiyaç duyulan araştırmalara akademik bakış açısıyla daha yenilikçi çözümler bulmak, literatürde var olan ileri araştırma yöntemlerini ve teknolojilerini farklı sektörlere uygulayarak sofistike, eşsiz, yaratıcı, işletme stratejileri geliştirmeyi sağlayan, yeni, butik, farklı modeller geliştirmek amacıyla kurulmuştur. 20 yıllık istatistik ve pazarlama bilgimizi şimdi müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla kullanıyoruz.

Şirketimiz Doğrulayıcı Faktör Analizi, Yapısal Eşitlik Modeli, Correspondence Analizi, Conjoint Analizi, LogLineer Modeller, Gizli Sınıf Analizi ve Gifi Sistem’i temel alan Optimal Ölçeklemenin kullanıldığı CATREG, PRINCALS, HOMALS gibi ileri istatistik yöntemlerin Pazarlama Teorisi ile bir araya geldiği  Analitik Pazarlama alanında  çözümler sunarak, klasik araştırma raporlarının ötesinde müşterilerimizin yeni pazarlama stratejileri geliştirmelerini ve belirsizliği azaltarak karar vermelerini sağlamaktadır.

Bizim için işletme hedefleri, stratejileri çok önemli. Ancak iyi bir zaman yönetiminin ve uygun sayısal hedeflerin başarıyı getirdiğine inanıyoruz. Sayısal Hedefler bilimsel olarak belirlenmeli. Geçmişte gerçekleşen sayısal hedefler en önemli referanslarımız. Geçmiş verileri kullanarak geleceği Zamana Serisi Analizi ile tahmin ediyoruz.

Tüm bu kantitatif yöntemler ile birlikte; focus grup çalışmaları, derinlemesine görüşmeler ile elde edilen ses ve görüntü verilerini de kalitatif yöntemler ile analiz ediyoruz.

Karar verme sürecinde var olan büyük veri yığınlarının kullanılabilir, derin bilgiye dönüştürülmesinde kullanılan Veri Madenciliği, Makine Öğrenmesi, Yapay Sinir Ağları konularında eğitimleri veriyor, ihtiyaçlarına göre işletmelere uyguluyoruz. Tüm bu yöntemler karar verme ve strateji belirleme aşamasında yardımcı olan analitik araçlardır.

Eğitim bizim en önemli faaliyet alanlarımızdan biri. Yaşam boyu öğrenmeye inanıyoruz. Bu alandaki en önemli referansımız Türkiye’de Sosyal Bilimlerde Data Analizi alanında bir ilk olan uluslar arası yaz okulumuz Istanbul Quantitative Lectures (ISTQL)’dir. Bu yıl 7.’sini düzenlediğimiz uluslar arası okulumuzda bugüne kadar Sosyal Data Analizi alanında dünyaca ünlü birçok öğretim üyesi ağırladık. Bu hocalarımız yaptığımız araştırmalarımızda da en önemli referanslarımız ve şirketimizin bilimsel danışma kurulu üyeleridir. Bu yıl ISTQL Turkish Series’i de başlatıyoruz. Tüm detaylar için www.istql.com.

Istanbul Quantitative Lectures’da (ISTQL) organizasyonu kapsamında yaptığımız  çalışmalarımız sayesinde devrim niteliğinde bir model geliştirdik. Modelimizi   “Latent Model” olarak adlandırdık. Latent model bugüne kadar görülmemiş bir müşteri segmentasyonu sağlıyor. Modeli ilk olarak tekstil sektöründe, Hazır Giyim-hızlı moda alanında öncü bir Türk şirkete uyguladık. Gördüğümüz ilgi bizi çok  heyecanlandırdı. Şimdi Latent Modeli hazır giyimde faaliyet gösteren diğer şirketlere ve sektörlere uygulama zamanı!

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyonumuz, İleri araştırma tekniklerini kullanarak bilgiyi değerli kılmak, bu amacı içeren araştırmalar, eğitimler ve danışmanlıklar ile bilgiyi paylaşmaktır.

Şirket vizyonumuz, kaliteli bilgi ve eğitimin değerini uluslararası çapta projeler ve eğitimler ile destekleyerek, araştırma eğitim ve danışmanlık alanında fark yaratmaktır. Bu vizyon ile pazar içerisinde bir evrilmeyi sağlayıp, derinlemesine bilgi kullanımına öncülük etmektir.